Schæferhundeklubben - Kreds 18 - Aabenraa

Resultater fra prøver 2016

Kredsmesterskab den 13-11-2016 
 
Nr Hundefører Kreds Hundens Navn Prøve Point Total
  A B C  
1 Christina Meyenburg 18 Team Buddi Boomer FP       Bestået 
2 Johnny Christensen 13 Ricla Cooper FP       Bestået
3 Lars Hynkemejer 13 Jens-Agers Taro FP       Bestået
4 Mia Rasmussen RK Zandonaia Elvira E-Madigan ABC 29 86 72  Ej bestået
5 Jes Påskesen 18 Dederthing Helga IPO 2 97 86 92 Bestået - UDP.
6 Brian Andersen 44 Smedebakkens Luna IPO 2 90 85 81 Bestået - UDP.
7 Jørn Sørensen 18 Jarie vom Tollhaus IPO 3 98 85 58 Ej bestået - TS.
8 Anja L. Søndergaard 18 Dederthing Folmer IPO 3 92 88 80 Bestået - UDP.

 Kredsmester: Jes Påskesen med Dederthing Helga

 

Kredsmatch den 01-05-2016 mellem kreds 13 & 18 
Nr Hundefører Kreds Hundens Navn Prøve Point Total
  A B C  
 1 Christina Meyenburg 18 Team Buddi Boomer Beg.B   80    Bestået 
2 Lene R. Wind 13 Gen-Chi's G-Star Beg.B   80   Bestået
3 Bente S. Bonde 13 Kochen's Nougat Beg.B   90   Bestået
4 Søren Nygaard 13 Kochen's Quba SL 1 96 63   Ej bestået
5 Niels Koch 13 Kochen's Quaterback IPO 1 97 88 94 Bestået
6 Ketty Pedersen 13 Djalsams Dalejca IPO 1 93 81 85 Bestået
7 Jes Påskesen 18 Dederthing Helga IPO 1 82 91 93 Bestået
8 Anja L. Søndergaard 18 Dederthing Folmer IPO 1 92 77 81 Bestået
9 Lis Alstrup 13 Kochen's Kiwie FPR 2 19     Ej bestået
10 Jørn Sørensen 18 Jarie vom Tollhaus SL 2       Disk.
11 Finn Benthien 18 Uno von der Eherfelder-Hölzung IPO 3 26 92 80 Ej bestået
12 Erik Bertelsen 13 Cutulus Nokia SL 1 86 65   Ej bestået

 

Vinder af kredsmatchen blev kreds 13 med 1018 point - 

kreds 18 opnåede 991 point.

 

 

Brugsprøver den 17-04-2016
Nr Hundefører Kreds Hundens Navn Prøve Point Total
  A B C  
 1 Christina Meyenburg 18 Team Buddi Boomer Beg.B   88    Bestået 
 2 Linda Hansen 70 Mechlenborgs Cephus Beg.B   76    Bestået 
 3 Jes Påskesen    18 Dederthing Helga IPO 1 80  88  75  Bestået-UDP 
 4 Anja L. Søndergaard 18 Dederthing Folmer IPO 1 87 94  76  Bestået - UDP. 
5 Finn H. Thomsen 28 Jenagers Acko IPO 2 - - - Disk.
6 Jørn Sørensen 18 Jarie vom Tollhaus IPO 3 - - - Disk.
7 Louise Andersen DCH Laban FPR 2 70     Bestået  
8 Evy Pedersen DCH Tilde FPR 3 92     Bestået
9 Evy Pedersen DCH Falkirk's Peaty Port Ellen FPR 3 95     Bestået