Schæferhundeklubben - Kreds 18 - Aabenraa

Resultater fra prøver 2014

Kredsmesterskab den 16-11-2014 med 10 hunde
Nr Hundefører Kreds Hundens Navn Prøve Point Total
  A B C  
 1 Glenna Bom Lyhne 76 Froulund Gangster FP        Bestået 
 2 Anders Kjær Skau 38 SundHund Dina FP        Bestået 
 3 Charlotte Kaasgaard  18 Alicia FP        Bestået 
 4 Harry Nielsen 18 Team Paka's Linux FP        Bestået 
 5 Thomas Kaasgaard 18 Team Aixa Cash Beg. B   59    Ej Bestået
 6 Evy Pedersen DCH Falkirk's Peaty Port Ellen Beg. AB 77 80   157
 7 Jesper Bach-Pedersen 76 Frodo vom Wolfsfriede IPO 1 96 91 92  279-udp.        
 8 Jørn Sørensen 18 Jarie vom Tollhaus IPO 1 99 93 80  270-udp.      
 9 Finn Benthien 18 Uno von der Ehrfelder-Hölzung IPO 2 93 76 81  250-ts          
10 Evy Pedersen  DCH Tilde FPR 3 83        86

Kredsmester: Jørn Sørensen med Jarie vom Tollhaus

 
Den 25-10-2014 blev der afholdt UHP med 8 hunde
1  Thomas Kaasgaard  Team Aixa Cash  Kreds 18  Bestået
2  Charlotte Kaasgaard  Alicia  Kreds 18  Bestået
3  Vivian Magnussen  Aura   Kreds 18  Bestået
4  Vivian Magnussen  Asta  Kreds 18  Bestået
5  Harry Nielsen  Team Paka,s Linux  Kreds 18  Bestået
6  Jan Serup  Ninja von Skandinavika  Kreds 32  Bestået
7  Jørn Sørensen  Jarie vom Tollhaus  Kreds 18   Bestået
8  Finn Benthien  Uno von der Ehrfelder-Hölzung  Kreds 18  Stoppet sygdom
 
Kredsmatch den 11.05.2014 - deltagere kreds 18 og kreds 28

Afbud fra kreds 38

Nr Hundefører Kreds Hundens Navn Prøve Point Total
  A B C  
1 Thomas K. Jensen 18 Team Aixa Cash FP-B   42    42
2 Jørn Sørensen 18 Jarie vom Tollhaus Beg.AB 96 94   190
3 Inge Eggen 28 Studsdal Enzo Beg.AB 58 77   135
4 Finn Benthien 18 Uno von der Ehrfelder-Hölzung IPO1  91  83 83 257
5 Nicole Dupomt M. Holdt 18 Studsdal Juna IPO 1-A+C 99   95  194
6 Benny Jensen 28 C-You vom Spektefeld IPO 3 87 96 95 278
7 Jan Kolbeck 28 Chade's Bonna IPO 1-B   66    66
8 Lars Kyndesen 28 Studsdal Pedro IPO 1-C     88  88

 Kreds 28 opnåede: 567 point

 Kreds 18 opnåede: 641 point = vinder af kredsmatch

Brugsprøver den 27.04.2014
Nr Hundefører Hundens Navn Prøve Point Bestået med
  A B C  
1  Thomas K. Jensen  Team Aixa Cash  FP        Bestået
2  Lotte M. Hendriksen  Cartagena Quaps  FP        Bestået
3  Jørn Sørensen  Jarie vom Tollhaus   FP        Bestået
4  Grethe Krab  Jordermoderhuset's Ironman  FP        Bestået
5  Hans Borst  Smed's Isabella  Beg.B    58    -bestået
6  Inge Eggen  Studsdal Enzo  Beg.B    84    Bestået
7  Laila Lorenzen  Laban  Beg.B     76    Bestået
8  Verner Brandt  Hajen's Heldige Hug  IPO 1 100  64  91   255 p.
9  Finn Benthien  Uno von der Ehrfelder-Hölzung  IPO 1 97  92  80   269 p.